Sākums » Medijiem

Informācija medijiem

AS „Cēsu alus” uzsāk ražot un izplatīt pasaulē populāru kolas zīmolu RC Cola

AS „Cēsu alus” ir panākusi vienošanos ar pasaulē trešo lielāko kolas ražotāju Cott Beverages Inc par kolas dzēriena Royal Crown Cola jeb RC Cola ražošanu un izplatīš­anu Latvijā. Cēsu alus mērķis ir sasniegt 15% tirgus daļu šajā segmentā.

Dzērieni ar kolas garšu ir iecienītākie Latvijas bezalkoholisko dzērienu tirgū un tie aizņem ievērojamu – 30% tirgus daļu - šajā segmentā. Lai arī šobrīd RC Cola vēl nav zināms zīmols Latvijā, tas atrodas populārāko kolas garšas zīmolu trijniekā pasaulē, kur ietilpst arī CocaCola un Pepsi. RC Colu šobrīd ražo un izplata 60 pasaules valstīs. Oriģināla dzēriena garša un pieejama cena ir spēcīgākās zīmola puses.

Pārņemot ražošanas tehnoloģiju un receptūru no ASV, kas ir RC Cola izcelsmes valsts, AS „Cēsu alus” šogad uzsāk šī pasaulē zināmā dzēriena ražošanu un izplatīšanu Latvijā. Jaunā produkta ieviešanā un ražošanas tehnoloģijas pielāgošanā uzņēmums ieguldījis 60 tūkstošus latu. RC Cola būs vienīgais starptautiskais kolas garšas dzēriens, kas tiks ražots Latvijā.

AS „Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone – Zatlere: „Esam gandarīti, ka viens no pasaulē lielākajiem kolas ražotājiem apstiprinājis tieši AS „Cēsu alus” par vienīgo RC Cola zīmola ražotāju un izplatītāju Latvijā. Pašreiz visos dzērienu tirgos recesijas rezultātā ir jūtams kritums. Lai uzņēmums spētu nodrošināt ilgtermiņa attīstību, ar spēcīgu darbības uzsākšanu kolas garšas segmentā, esam atklājuši progresīvu iespēju, kā palielināt savu ietekmi Latvijas bezalkoholisko dzērienu tirgū”

RC Colas recepti izveidojis amerikāņu farmaceits Klods Hačers (Claud Hatcher), kas 1905. gadā savas mājas pagrabā Džordžijas štatā uzsāka bezalkoholisko dzērienu ražošanu. Pirmās kolas nosaukums bija Chero Cola, kas 1934. gadā ieguva nosaukumu Royal Crown Cola jeb RC Cola. Royal Crown Cola ir pirmais bezalkoholisko dzērienu ražotājs, kas sāka diētiskās kolas ražošanu un iesāka kolas pildīšanu skārdenēs.  

RC Cola jau jūnijā tirdzniecības vietās būs pieejams 0,33l skārdenē, 0,5l un 2l PET pudeles iepakojumā.

Informācijai:

Akciju sabiedrība Cēsu alus ir otra lielākā alus darītava Latvijā un visvecākā alus darītava Ziemeļeiropas reģionā. 99% balsstiesīgo akciju pieder somu koncernam OLVI Oуj. Kopš 2001. gada uzņēmuma attīstībā investēti 27 miljoni latu. 2008. gadā ražotnē tika uzstādīta Baltijā modernākā un jaudīgākā skārdeņu līnija. AS Cēsu alus produktu portfelī ir plaši pārstāvētas astoņas dzērienu kategorijas: alus, alus kokteiļi, alkoholiskie kokteiļi, sidri, enerģijas dzērieni, kvass, sulas, bezalkoholiskie dzērieni.

Papildus informācija:

Agita Baltbārde

AS „Cēsu alus” Sabiedrisko attiecību vadītāja

agita@cesualus.lv

Tālr. 67511390; 29133073

 

« Atpakaļ

 

© A/s "Cēsu alus"
Aldaru laukums 1, Cēsis, LV-4101, Tel. 80009090, cesualus@cesualus.lv

Web dizains un izstrāde: C4