Sākums » Jaunumi » 2005

AS Cēsu alus velta jauno produktu Wendu alu Cēsu pils atjaunošanai

Šā gada jūlijā AS Cēsu Alus uzsākusi jaunas gaišas alus šķirnes Wendu alus ražošanu. Jaunā alus šķirne ir darītavas veltījums Cēsu pilsētas 800gadei un 1 santīms no katras pārdotās pudeles tiks ziedots Cēsu pils galvenās ieejas atjaunošanai, lai jau nākamajā gadā tā būtu pieejama apmeklētājiem.

Alus, tāpat kā jebkuras lietas pamatā, ir četri pirmelementi – zeme, uguns, ūdens un gaiss. “Wendu alus” brūvēšanai tiek ņemti īpašas šķirnes mieži, kuros kūsā zemes spēks. Arī ūdens nāk no Cēsu zemes dzīlēm. Tīrais gaiss piešķir tam dzidrumu, un uguns visas šīs sastāvdaļas dara par vienu veselumu – “Wendu alus”.

Wendu alu brūvē pēc īpašas, gadsimtu gaitā radītas receptes, kuras noslēpumu brūvētāji nodevuši no paaudzes paaudzē. Šodien šai alus šķirnei izstrādāta speciāla iejavošanas programma, vārīšanai tiek izmantots īpašs miežu iesalu maisījums, bet uzsvars ir likts uz rūgtajiem apiņiem.


Wendu alus leģenda:

Pirms tūkstoš gadiem mūsdienu Cēsu teritorijā ieradās vareno Vendu cilts. Pēc gariem klejojumiem viņi bija atraduši īsto vietu, kur brūvēt savu mītisko dziru, kas deva tiem neiedomājamu spēku. Vēl gadsimtiem ilgi klīda nostāsti, ka vendi savas mītiskās dziras noslēpumu Riekstu kalnā norakuši un pēc tukstoš gadiem to atminēt būs lemts. Un radīts tiks atkal WENDU ALUS.

 
 

© A/s "Cēsu alus"
Aldaru laukums 1, Cēsis, LV-4101, Tel. 80009090, cesualus@cesualus.lv

Web dizains un izstrāde: C4