Sākums » Jaunumi » 2007

AS Cēsu alus Latvijas alus tirgū ievieš nebijušu jaunumu – alus šķirni „Cēsu dry” oriģināla dizaina stikla pudelē.

„Cēsu dry” ir viegls un sauss alus. Salīdzinot ar citiem lager tipa aliem, dry alus raudzēšanas process ir ilgāks, un tas nodrošina, ka gandrīz visi tajā esošie cukuri tiek pārvērsti alkoholā.

„Cēsu dry” ir viegls un sauss alus. Salīdzinot ar citiem lager tipa aliem, dry alus raudzēšanas process ir ilgāks, un tas nodrošina, ka gandrīz visi tajā esošie cukuri tiek pārvērsti alkoholā. Alus ir spirdzinošs un ar ļoti īsu pēcgaršu, tāpēc labi piemērots slāpju veldzēšanai karstā laikā vai pēc fiziskām aktivitātēm. Tā kā alus pildīts caurspīdīga stikla pudelēs, tā ražošanā izmantota speciāla apiņu šķirne, kas garantē, ka gaismas un siltuma ietekmē alus nezaudēs sev raksturīgo garšu un aromātu.

Jaunais alus pieejams īpaša dizaina pudelēs, kas radītas, domājot ne tikai par modernu un estētisku izskatu, bet sevišķi izceļot funkcionalitāti. Katrai pudelei ir skrūvējams korķis, bet pudeles apakšā izveidota korķa attaisīšanai paredzēta vieta, tādējādi vienu pudeli var atvērt, izmantojot otru pudeli.

”Cēsu dry” ir mūsdienīgs produkts, kas dos iespēju baudīt tradicionālas vērtības modernā izpildījumā. Funkcionālā pudeļu forma ļaus ne tikai pilnībā izjust katru jaunās šķirnes garšas niansi, bet revolucionārā veidā atrisinās mūžīgo jautājumu par ērtāko un vienkāršāko pudeļu atvēršanas veidu”, uzsver AS Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone.

Pasaulē dry šķirnes alu sāka ražot pagājušā gadsimta otrajā pusē – par tā dzimteni tiek uzskatīta Japānā. Dry alus sākotnējā mērķauditorija bija cilvēki, kas slimo ar diabētu, jo šķirnes pagatavošanas procesā notiek pilnīga atbrīvošanās no cukuriem, tiem pārtopot alkoholā. Tomēr sausais alus tā specifiskās garšas un lielisko veldzējošo īpašību dēļ ātri vien kļuva populārs un pieprasīts visplašāko patērētāju grupu vidū - Japānā tas šobrīd ir nepārspēts iecienītāko alus šķirņu topu līderis. Līdz šim mūsu valstī dry alus nebija pieejams – AS Cēsu alus ir pirmā kompānija, kas to piedāvā Latvijas patērētājiem.

Kopējie ieguldījumi jaunās šķirnes izveidošanā pārsniedz 100 tūkstošus latu.

„Cēsu dry” pildīts 0,5 litru pudelēs, tā stiprums – 5% tilp.

Cesu Dry
 
 

© A/s "Cēsu alus"
Aldaru laukums 1, Cēsis, LV-4101, Tel. 80009090, cesualus@cesualus.lv

Web dizains un izstrāde: C4