Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

“Cēsu alus” iestāda 1000 egļu jaunaudzi, kompensējot gada etiķešu papīra apjomu

Latvijas lielākā alus darītava un bezalkoholisko dzērienu ražošanas uzņēmums “Cēsu alus” kompensē gada laikā izmantoto papīra daudzumu stikla pudeļu etiķetēm, iestādot 1000 koku jaunaudzi Latvijā lielākā pilna cikla meža apsaimniekošanas uzņēmumam “PATA” piederošos mežos Limbažu novada Lādezera apkārtnē. Tādējādi uzņēmums plāno pievērst uzmanību ražošanas procesā radītās ietekmes uz vidi samazināšanai.

Egļu jaunaudze atlīdzinās viena gada laikā saražoto uzņēmuma alus zīmola “Cēsu Premium” stikla pudeļu etiķetēm izmantoto papīra daudzumu. Uzņēmums apstādījumu un apzaļumošanas tradīciju plāno realizēt katru gadu.

 

“Mēs kompensējam gada laikā “Cēsu Premium” alus etiķetēm izmantoto papīra apjomu, kopā ar Cēsu alus komandu, iestādot 1000 jaunus kokus. Mēs vēlamies to iedibināt kā ikgadēju tradīciju. Alus un dzērienu ražošanas procesā tiek patērēti dabas resursi, un domājot par ilgtspējīgu uzņēmuma un procesu īstenošanu, mēs nepārtraukti rodam veidus, kā mazināt savas darbības ietekmi uz apkārtējo vidi. Tas ir labākas nākotnes solījums nākamajām paaudzēm,” uzsver uzņēmuma “Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone.

“Atbildīga pieeja vides jautājumiem vienmēr ir bijusi PATA grupas uzņēmumu darbības pamatā. Esam patiesi gandarīti, ka arvien vairāk uzņēmumi Latvijā vērtē savas darbības ietekmi uz vidi. “Cēsu alus” iniciatīva “Better Future” ir labs piemērs tam. Mēs esam atbildīgs meža saimnieks un rūpēsimies, lai “Cēsu alus” darbinieku iestādītās 1000 egles izaugtu par veselīgu mežu,” norāda AS “PATA Strenči” vadītājs Andris Krastiņš.

Domājot par vidi, “Cēsu alus” izmanto iepakojumus, kas sastāv no 100% pārstrādājamiem materiāliem – stikla, kartona, alumīnija un plastmasas. Vienlaikus 50% no apgrozībā esošām stikla pudelēm tiek saņemtas atpakaļ, lai izmantotu atkārtoti, tādējādi ietaupot resursus, kas tiktu veltīti jaunu pudeļu izgatavošanai un stikla pārstrādei. Turklāt uzņēmums piedalās valsts depozīta sistēmas izveidē, kas tiks ieviesta 2022. gadā, lai samazinātu atkritumu apjomus un nodrošinātu efektīvu dzērienu iepakojumu savākšanu un pārstrādi.

Uzņēmums apņēmies līdz 2025. gadam ražošanas procesā sasniegt CO2 neitralitāti, kā arī par 20% samazināt birojā izmantojamā papīra patēriņu apjomu. Kompānijas ilgtspējīgas attīstības mērķi paredz gan mežu sakopšanu, gan jaunaudzes stādīšanu.

“Cēsu alus” solījumus labākai nākotnei un iniciatīvas skatīt šeit: www.cesualus.lv/betterfuture