Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Bezalkoholiskā alus tirgus Latvijā gandrīz dubultojies un turpina strauji attīstīties

21/05/2019

Kopš Latvijas alus tirgus piedāvājumā parādījies plašāks bezalkoholiskā alus sortiments, pēdējo divu gadu laikā tirgus apjoms gandrīz dubultojies – 2018.gadā bezalkoholiskā alus tirgus pieaudzis par 44%, sasniedzot 1.3 miljonus litru. Pieaugošie pārdošanas apjomi liecina, ka bezalkoholiskā alus tirgus attīstās un patērētājiem ir interese par šiem produktiem.

Ņemot vērā tirgus attīstības tendences, alus darītava Cēsu alus šajā sezonā papildinājusi Cēsu Premium alus līniju – klasiskajam bezalkoholiskajam alum pievienojies bezalkoholiskais alus ar ķiršu un citronu-laima garšām. Cēsu Premium bezalkoholiskā alus pagatavošanā izmantotas augstvērtīgas izejvielas un modernākās alus brūvēšanas tehnoloģijas, kas ļauj saglabāt īsta alus garšas īpašības. Tas bieži vien ir svarīgs kritērijs pircējiem, kuri izvēlās baudīt bezalkoholisko alu.

Eva Sietiņsone, Cēsu alus valdes priekšsēdētāja: “Skārdeņu segmentā Cēsu Premium bezalkoholiskais alus līdz šim ir bijis pārdotākais alus un aizņem 15% bezalkoholiskā alus tirgus daļas. Mūsu bezalkoholiskā alus priekšrocība ir tā garšas kvalitāte, kā arī ērtais un alus baudītāju vidū iecienītais iepakojuma veids. Tā kā tirgū vērojams pieprasījums arī pēc alus ar pievienotu sulu, vēlējāmies tirgū piedāvāt alternatīvu arī bezalkoholiskā alus segmentā, radot divas jaunas sulīgas un atspirdzinošas garšas – Cēsu Premium ķiršu un citronu-laima bezalkoholisko alu.”

Bezalkoholiskā alus tirgus pieauguma tendenci ietekmē vairāki faktori – pirmkārt, ir pieaudzis un paplašinājies bezalkoholiskā alus piedāvājums un pēdējos gados ir veiktas investīcijas bezalkoholiskā alus popularizēšanā. Otrkārt, bezalkoholiskais alus ir laba alternatīva cilvēkiem, kuri izvēlējušies konkrētā situācijā nelietot alkoholu vai, izvēloties veselīgu dzīvesveidu, no alkohola lietošanas ir atteikušies. Treškārt, tirgū parādoties kvalitatīvam bezalkoholiskajam alum, ir mazinājušies stereotipi par to, ka bezalkoholiskajam alum nepiemīt raksturīgā alus garša.