Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Cēsu alus uzsāk kampaņu ar mērķi atbalstīt dziesmas un dejas kultūras attīstību Latvijā

13/05/2013

Par godu Dziesmu un deju svētku gadam, AS Cēsu alus uzsāk interaktīvu kampaņu ar mērķi atbalstīt dziesmas un dejas kultūras attīstību Latvijā. Kampaņā aicināti iesaistīties dziesmu un deju kolektīvi, lai iegūtu naudas balvu – Cēsu Prēmiju – līdz 10 tūkstošiem latu.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku gadā alus darītava Cēsu alus atbalsta latviskās dziesmu un deju tradīcijas, dibinot Cēsu Prēmijas fondu. Cēsu Prēmija ir programma, kuras mērķis ir sniegt finansiālu atbalstu kādam Latvijā reģistrētam dziesmu vai deju kolektīvam, folkloras kopai vai korim, kas ar savu aktīvu darbību kampaņas laikā var iegūt līdz 10 tūkstošiem latu lielu naudas balvu attiecīgā virziena – dziesmas vai dejas – attīstībai un kultūras veicināšanai Latvijā vai pat ārpus tās robežām.

 

Dziesmu un deju kolektīviem ir iespēja iegūt naudas balvu – Cēsu Prēmija – piesakoties un pamatojot savu ieceri, kā ar iegūtās naudas palīdzību kolektīvs plāno veicināt dziesmas/dejas kultūras attīstību Latvijā.

Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone – Zatlere: „Alus un dziesmas, dejas saskaņa jau izsenis ir latviešu tautas tradīcijās un dainās sakņojušās kultūras vērtības. Kampaņa Cēsu Prēmija ir mūsu veltījums latviešu tautas mantojuma saglabāšanai un attīstībai – visiem Latvijas dziesmu un deju kolektīviem ir iespēja padomāt, kā tie var attīstīt attiecīgā virziena kustību mūsu valstī vai popularizēt to ārpus Latvijas robežām. Mēs ticam, ka starp 40 tūkstošiemDziesmu un deju svētku dalībnieku, kā arī tiem, kas tajos vēl nepiedalās, ir daudz labu, radošu un vērienīgu ideju, kam līdz šim iespējams ir trūcis tikai nedaudz – finansiāla atbalsta – šo ideju īstenošanai. Kampaņa Cēsu Prēmijair veids, kā mēs kopā varam popularizēt mūsu dziesmas un dejas spēku un daili, vienlaikus saglabājot latviešu tautas tradīciju ilgmūžību jau gadu desmitu paaudzēs.”

Kampaņas mehānisma pamatā ir Cēsu alus populārākās alus šķirnes Cēsu Premiumīpaša dizaina skārdeņu līnija – Par dziesmu un Par deju. No 22.aprīļa tirgū ir pieejamas divu veidu dizaina alus skārdenes, kuras nopērkot, alus baudītāji veido pārdošanas rezultātus, kas katram veidam – dziesmai un dejai – tiks uzskaitīti atsevišķi. Kampaņas laikā, no 22.aprīļa līdz 15.jūlijam, Ls 0,01 no katra iegādātā Cēsu Premium īpašā dizaina sērijas skārdeņu litra tiks ziedots Cēsu Prēmijas fondam. Prēmijas kopējā summa ir atkarīga no skārdeņu pārdošanas rezultātiem. Prēmijas iespējamais maksimālais apjoms ir 10 tūkstoši latu. Pārdošanas rezultātiem būs iespējams sekot līdzi mājas lapā www.cesupremija.lv, kur tie tiks atjaunoti katru nedēļu.

Savukārt dziesmu un deju kolektīvi piesaka savus projektus kampaņas mājas lapāwww.cesupremija.lv, kur video vai audio formātā izstāsta savu vēlmi un plānus attīstīt attiecīgā virziena – dziesmas vai dejas – kultūras veicināšanu. Projekta mērķis var būt, piemēram, izremontēt kolektīva mēģinājumu telpas, lai tās varētu izmantot arī apkārtnes kolektīvi, uzrīkot dziesmu/deju svētkus savā reģionā, doties uz kādu konkursu ārpus Latvijas robežām, lai tādejādi popularizētu Latvijas dziesmu/deju kultūru pasaulē.

Kampaņas uzvarētāja noteikšana notiks divos posmos – to, vai balva tiks dziesmu vai deju virzienam, noteiks kampaņas laikā pārdoto Cēsu Premium dizaina sērijas skārdeņu, attiecīgi – Par dziesmu vai Par deju, pārdošanas rezultāti. Kura dizaina skārdenes būs vairāk pārdotas, tā virziena viens kolektīvs iegūs naudas prēmiju. Savukārt noteiktā virziena uzvarētāju – kolektīvu noteiks publisks interneta balsojums kampaņas mājas lapā, kurā būs izvietoti visi pieteikumi, kas atbilst akcijas noteikumiem.