Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Cēsu Porteris iegūst sudraba medaļu Helsinku alus festivālā

20/04/2010

Sacensībā par labākā alus titulu, kas norisinājās 9.-10.aprīlī Helsinku alus festivālā, AS „Cēsu alus” ražotais Cēsu Porteris ieguva godpilno otro vietu. Labākā alus godalgu ieguva Somijas mazās alus darītavas Kevari produkcija.

Cēsu Por­teris festivālā ieguva otro, sudraba godalgu kategorijā, kurā tika vērtēts alus, kas raudzēts izmantojot apakšējās rūgšanas raugu tehnoloģiju ar alkohola koncentrāciju dzērienā virs 6% tilpumā.

„Sudraba godalga šāda mēroga konkursā ir izcils rezultāts. Fakts, ka mūsu ražotais alus ir tik augstu novērtēts starptautiskā alus festivālā ir augstvērtīga atzinība gan Cēsu alus tehnologu komandai, gan Latvijas alus ražošanas kultūrai kopumā,” stāsta AS „Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone – Zatlere.

Festivālā pārstāvēto alu testēja un degustēja Somijas alus ražošanas industriju reprezentējoša žūrija, kas alus šķirnes vērtēja aizklātā veidā vairākās kategorijās, pārbaudot dzēriena garšas, krāsas, putu un aromāta kvalitāti.

Helsinku alus festivāls ir viens no vadošajiem alus kultūras pasākumiem Somijā, kas šogad norisinājās jau 13. reizi. Festivālā notiekošajā konkursā tiek vērtēts alus dažādās kategorijās, ņemot vērā augšējo vai apakšējo rūgšanas raugu izmantošanas tehnoloģiju alus brūvēšanas procesā, tāpat tiek vērtēts mazo jeb mikro alus darītavu produkcijas klāsts. Kopā festivālā šogad tika pārstāvētas vairāk kā 100 dažādas alus šķirnes no visas pasaules – gan no alus ražošanas lielvalstīm Vācijas un Beļģijas, gan no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Itālijas.